Kiedy warto sięgnąć po krople do oczu?

Narząd wzroku jest niezwykle wrażliwy na szereg czynników, takich jak zmiany środowiskowe, wiek, styl życia lub przyjmowane leki. Okoliczności te mogą negatywnie wpływać na ilość produkowanych łez, przez co pogarsza się jakość widzenia oraz pojawia się szereg dolegliwości. Przekonaj się, kiedy warto sięgnąć po krople do oczu? Czym kierować się przy ich wyborze?

Kiedy warto stosować sztuczne łzy?

Sztuczne łzy to krople, które każdy powinien mieć w domowej apteczce. To skuteczny preparat w przypadku:

-infekcji oczu,

-dyskomfortu przy poruszaniu gałką oczną,

-zaburzeń w produkcji łez,

-suchości pod powiekami,

-niekorzystnych warunków atmosferycznych — wysoka temperatura, niska wilgotność powietrza.

Krople do oczu świetnie sprawdzą się u osób, które przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach lub zmagają się z podrażnieniem narządu wzroku wynikającym z reakcji alergicznej. Warto również zauważyć, że sztuczne łzy w skuteczny sposób minimalizują suchość i podrażnienie oczu wynikające z ich przemęczenia lub zespołu suchego oka. Dyskomfort pojawia się, gdy spędza się zbyt dużo czasu przed komputerem. Także zawodowi kierowcy mogą odczuwać podrażnienie oczu w trakcie długiej jazdy pojazdem.

Dlaczego warto stosować krople do oczu?

Krople do oczu są bezpieczne dla narządu wzroku. Ich stosowanie poprawia jakość widzenia oraz życia, dlatego też zawsze warto mieć pod ręką sztuczne łzy. Wyróżnia się kilka typów kropli, które różnią się między sobą działaniem. Znaczna większość sztucznych łez wykazuje działanie nawilżające lub ochronne dla oczu.

W kroplach do oczu bardzo często stosuje się HA o różnym stężeniu. Jest on substancją łagodzącą liczne podrażnienia w obrębie narządu wzroku. Warto także zauważyć, że HA w naturalny sposób występuje w oczach. Krople mogą także zawierać: boran sodu, chlorek sodu, kwas borowy i inne.

Dobrze dobrane krople do oczu przynoszą ulgę w przypadku uczucia zmęczenia, noszenia soczewek kontaktowych w wymagających warunkach lub w czasie silnie zanieczyszczonego powietrza kurzem. Sztuczne łzy w efektowny sposób nawilżają oczy, ale również mogą zmywać z ich powierzchni wspomniany kurz lub zanieczyszczenia. Dodatkowo produkt ten dostępny jest w praktycznym i niewielkim opakowaniu, dzięki czemu ulubione krople można mieć zawsze pod ręką. Jest to szczególnie ważne, gdy uprawiamy sport lub spędzamy sporą część dnia, wykonując zadania z użyciem komputera.

Krople do oczu, a stosowanie soczewek kontaktowych

Noszenie soczewek kontaktowych zapewnia wysoki komfort, który docenia coraz szersze grono konsumentów. Wysokiej jakości soczewki kontaktowe dostępne na acuvue.pl warto połączyć ze stosowaniem kropli do oczu, ponieważ w niektórych przypadkach produkt ten może nieznacznie podrażniać narząd wzroku lub wywoływać suchość. Są to sporadyczne przypadki, gdyż nowoczesne soczewki produkowane są z innowacyjnych materiałów o wysokim stopniu nawilżenia. Jednocześnie są bardzo miękkie i cienkie w porównaniu do modeli dostępnych jeszcze jakiś czas temu. Dopasuj soczewki i krople do swojego stylu życia.

Redakcja chronswojwzrok.pl