Wada wzroku – okulary czy soczewki?

Zaawansowana wada wzroku zmusza wiele osób do noszenia odpowiednio dobranych okularów. W wielu renomowanych salonach optycznych nieustannie pojawiają się nowe wzory modnych i stylowych oprawek, dzięki czemu okulary to w wielu przypadkach doskonały dodatek do stylizacji.
Wyraziste, duże oprawki skradły serca wielu stylistek, dlatego też ogromną popularnością cieszą się tak zwane zerówki, które nie korygują wzroku. Zerówki są również znacznie tańsze od okularów korekcyjnych. Ich ceny mieszczą się w przedziale od stu do ponad tysiąca złotych.

Okulary

Okulary niekiedy muszą nosić już kilkuletnie dzieci. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych i swój asortyment poszerzają o kolorowe i zabawne dziecięce wzory. Często są one wyposażone w specjalną gumkę, która zapewnia komfortowe noszenie.
Spora grupa osób zastanawia się jednak co wybrać, okulary czy soczewki. Oczywiście soczewki są bezpieczne tylko wtedy gdy pochodzą od znanego i sprawdzonego producenta a ich rodzaj został dobrany przez specjalistę.

Soczewki

Soczewki wymagają również wzmożonej higieny oczu. Po każdym zdjęciu należy moczyć je w specjalnym płynie, aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń i bakterii, które mogą wywoływać choroby oczu. Ważne, aby także zakładać je w odpowiedni sposób. Niektórzy mają liczne obawy przed założeniem soczewek i decydują się na bezpieczniejsze rozwiązanie, czyli tradycyjne okulary.
Firmowe oprawki charakteryzuje wysoka jakość, trwałość i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Moc szkieł zwykle dobiera optyk, który przeprowadził badanie wzroku. Niestety im większa wada, tym droższe będą szkła.
Warto zainwestować również w dodatkową powłokę, która zapewni komfort w czasie wielogodzinnej pracy przy komputerze czy też w czasie jazdy samochodem po zmierzchu. Czas oczekiwania na realizację zamówienia wynosi zwykle kilka dni roboczych. W przypadku komplikacji do salonu można udać się w celu odpowiedniego wyregulowania oprawek.
W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się również internetowe salony optyczne. Najczęściej cechuje je bardzo bogaty asortyment i przystępne ceny. Coraz częściej można bezpłatnie zamówić kilka par oprawek do przymiarki, a następnie zamówić te, które będą najodpowiedniejsze.
W specjalnym formularzu należy wpisać parametry z recepty i wszelkie dodatkowe dane. Okulary objęte są oczywiście wielomiesięczną gwarancją na wypadek uszkodzenia. Szkła należy czyścić przy pomocy specjalnych preparatów. Dzięki temu jak najdłużej zachowają one idealny stan bez zarysowań.

Redakcja chronswojwzrok.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.