Krem na naczynka – pięć najlepszych opcji na rynku

Płytko unaczyniona cera cechuje się nieestetycznymi i widocznymi na skórze drobnymi naczynkami krwionośnymi. Jest ona bardzo cienka oraz delikatna. Sprawia również masę problemów, ponieważ gwałtownie reaguje na zmianę temperatur czy kosmetyków. Rumieniec aktywuje się również pod wpływem suchego powietrza, spożywania ostrych potraw, picia alkoholu, a nawet pod wpływem silnych emocji.   Przy cerze naczynkowej szczególnie ważne znaczenie ma jej pielęgnacja, a zwłaszcza dobór odpowiednich kosmetyków. Wpływają one bowiem zarówno na kondycję skóry, jak i jej i wygląd.

Jak dbać o cerę naczynkową?  

Wrażliwa skóra naczynkowa wymaga szczególnej delikatności i ostrożności. Mając na uwadze jej dobry wygląd, bezsprzecznie nie wolno

 • myć twarzy gorącą lub lodowatą wodą. Wynika to z faktu, że gorąca woda intensywnie rozszerza naczynka krwionośne. Natomiast lodowata gwałtownie je kurczy. Co w efekcie prowadzi do pękania naczynek.
 • Eksponować twarzy na słońcu, ponieważ promienie UVA niszczą włókna kolagenowe.
 • Ponadto skóra naczynkowa wymaga rezygnacji z alkoholu, pikantnych potraw, a także unikania sytuacji stresowych.  

Dodatkowo przy cerze naczynkowej należy stosować kremy dedykowane pielęgnacji cery naczyniowej, które swoim działaniem wzmocnią zarówno naczynka, jak i skórę.  

Pielęgnacja skóry naczynkowej- polecane kosmetyki  

Dobry kem na naczynka ma moc zwiększenia elastyczności skóry, uszczelnienia naczyń krwionośnych i wzmocnienia naturalnej bariery ochronnej skóry. Do szczególnie polecanych produktów należą między innymi kosmetyki takie jak:

 1. całodniowy krem do ceny naczynkowej Uzdrovisco Naczynka. Jest to krem na rozszerzone naczynka, który łączy w sobie regresję widocznych zaczerwienień z ochroną skóry i działaniem przeciwzmarszczkowym. 
 2. Drugim wartym uwagi kosmetykiem jest serum do cery naczynkowej również z serii Uzdrovisco Naczynka. Ma ono bowiem moc naprawczą, która wpływa na zmniejszenie widoczności naczynek, a także rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry.  
 3. Kolejnym produktem godnym polecenia jest krem do cery naczynkowej Lirene, który również redukuje zaczerwienienia i wyrównuje koloryt skóry. Ponadto zapobiega uszkodzeniom ścianek naczyń krwionośnych i chroni skórę przed szkodliwym wpływem antyoksydantów, a także koi podrażnienia. 
 4. Bardzo dobrym kosmetykiem jest również hipoalergiczny i wzmacniający naczynka krem Capillin znanej firmy Ivostin. Jest to kosmetyk, który oprócz redukcji już widocznych naczynek skutecznie zapobiega powstawaniu nowych zaczerwienień. Dodatkowo zawiera filtr UV SPF 20, który chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. 
 5. Wymieniając najlepsze produkty, nie można oczywiście ominąć kosmetyku, który stanowi najlepszy krem do ceny naczynkowej, jakim jest Krem Hush, NOW! Jest to bowiem kosmetyk o wielowymiarowym działaniu. Wzmacnia funkcje obronne skóry, a dodatkowo niweluje ryzyko wystąpienia objawów takich schorzeń jak
 • trądzik różowaty,
 • łuszczyca,
 • egzema
 • czy atopowe zapalenie skóry.

Krem nie należy wprawdzie do najtańszych, jednakże jego szerokie spektrum działania warte jest swojej ceny.  

Kremy na naczynka – co zawierają?  

Kremy na popękane naczynka mogą zawierać w swoim składzie wyciągi roślinne z ruszczyka, kasztanowca lub nagietka. Olej ze słodkich migdałów, olej jojoba, arganowy lub masło shea. Witaminy C i K oraz rutynę, które uszczelniają ścianki naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy oraz łagodzący przebarwienia D-panthenol.  

Kremy do pielęgnacji cery naczyniowej- wskazówka  

Priorytetowym zadaniem wszystkich kremów do cery naczynkowej jest niwelowanie nieestetycznych pajączków i zaczerwienień, a także zapobieganie tworzeniu się nowych. Kremy do twarzy naczynkowej są w stanie w dużym stopniu zminimalizować widoczne na twarzy defekty, jednakże nie usuwają na trwałe krwawych pajączków, które były zaniedbywane latami. Usunięcie tak zastarzałych zmian jest niestety możliwe tylko i wyłącznie przy użyciu lasera.  Dlatego warto zawczasu zadbać o stosowanie odpowiednich kosmetyków, wedle znanej zasady „lepiej zapobiegać niż później leczyć”. 

Materiał zewnętrzny

Redakcja chronswojwzrok.pl