Prawidłowy demakijaż oczu

Poprawna oczyszczanie skóry to podstawowy element codziennej pielęgnacji. W ciągu dnia na cerze gromadzi się mnóstwo zanieczyszczeń wszelkiego rodzaju. Najbardziej wrażliwe na negatywne skutki zaniedbania higieny w tym obszarze są okolice oczu, dlatego tak bardzo ważne jest odpowiednio wykonany demakijaż oczu.

Dokładne oczyszczenie twarzy

Pierwszym krokiem w pielęgnacji tej części twarzy jest bezwzględne usunięcie makijażu – nawet jeśli jest już bardzo późno i brakuje nam sił i ochoty! Kosmetyki przeznaczone do malowania oczu są dość silnie barwiące ( jak cienie czy eyeliner), dlatego najlepiej zaopatrzyć się produkt przeznaczony specjalnie do ich usuwania, który ułatwi demakijaż oczu, np. mleczko lub płyn micelarny. Świetnie sprawdzą się także produkty na bazie oleju, które z łatwością rozpuszczą substancje zawarte w kosmetykach. Pierwszym krokiem jest nasączenie płatka kosmetycznego stosowną ilością płynu, przyłożenie na kilkadziesiąt sekund i delikatnie ściąganie w dół resztek makijażu. Czynność tę należy powtarzać do momentu aż waciki będą czyste.
Ważne jest także dokładne oczyszczenie obszarów pomiędzy rzęsami. Jest to bardzo istotna czynność, szczególnie dla pań, które korzystają z przedłużania rzęs – nieprawidłowo wykonany demakijaż oczu w takim przypadku to niezwykle częsta przyczyna nieprzyjemnych infekcji bakteryjnych. Do tej czynności idealnie sprawdzi się patyczek higieniczny nasączony niewielką ilością preparatu do usuwania makijażu. Przykładając go do linii rzęs należy wykonywać niewielkie ruchy w prawo i w lewo, pamiętając o tym by nie uszkodzić rzęs. W przypadku tych sztucznych na koniec dobrze jest przeczesać je czystą szczoteczką, by wróciły do swojego pierwotnego kształtu.

Uszkodzenia mechaniczne

Należy pamiętać, aby cały proces wykonywać z dużą starannością i delikatnością. Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna i podatna na uszkodzenia mechaniczne. Zbyt intensywne szorowanie, rozciąganie czy przyciskanie tego obszaru może przyczynić się do przedwczesnego powstawania zmarszczek. Niezbędne jest zadbanie również o odpowiednio dobrany kosmetyk, który przede wszystkim nie przesuszy wyjątkowo wrażliwego naskórka. Jeśli po konkretnym produkcie zaobserwujemy pieczenie, zaczerwienienie lub jakikolwiek inny dyskomfort najlepiej przerwać jego stosowanie.
Po odpowiednim oczyszczeniu powinno się także zadbać o pielęgnację. Krem pod oczy dopasowany do typu skóry zapewni nie tylko odpowiednie nawilżenie okolic oczu, a także przyczyni się do tego, ze nasze spojrzenie będzie błyszczeć młodością przez długie lata.

Redakcja chronswojwzrok.pl