Woda utleniona – zastosowanie

0
551

Skaleczenie, zadrapania lub inne uszkodzenia naskórka, to często spotykające nas zjawiska, których chociaż zapewne bardzo byśmy tego chcieli nie unikniemy tak łatwo. W takich sytuacjach ratuje nas przede wszystkim woda utleniona, służąca do odkażania ran powstałych w wyniku poszczególnych zdarzeń.

Zastosowanie jej jest bardzo szerokim pojęciem

Są jednak części ciała, w których jest ona nie wskazana. Woda utleniona a oko. Oko jak wiadomo jest narządem bardzo delikatnym. Z uwagi na jego bardzo ważną funkcję w naszym życiu codziennym, musimy w szczególności o nie dbać. Kiedy zdarzy się nam przykre zdarzenie urazowe, związane z tym właśnie narządem, pamiętajmy o tym, aby do jego dezynfekowania używać raczej delikatnych środków. Z uwagi na swoje właściwości chemiczne, woda utleniona nie jest w żadnym wypadku wskazana do przemywania oka. W takiej sytuacji można użyć na przykład rumianku, który jest równie skuteczny, a przede wszystkim bardzo delikatny w swoim działaniu. Używając go nie doprowadzimy do żadnych uszkodzeń, w których następstwie można doprowadzić do całkowitego uszkodzenia wzroku. Zalecane jest także natychmiastowe udanie się do Lekarza Okulisty celem profesjonalnej diagnostyki oraz gdy okaże się to konieczne udzielenie fachowej pomocy.

Nie narażajmy się

Większość ludzi bardzo bagatelizuje ten problem ponieważ w powszechnym mniemaniu społecznym jest bardziej celowe zgrywanie twardziela, jaki ja to jestem nie zniszczalny i ile to ja nie potrafię ponieważ w swoim życiu zdobyłem tyle doświadczeń, że niczym innym nie muszę się kierować. Jest to najbardziej karygodny błąd, jaki tylko można w życiu popełnić. Staranie się o udowodnienie przed kimś, że jest się istotą doskonałą nie ma jakiegokolwiek sensu. Pokazywanie czegoś tylko dlatego, żeby ktoś ocenił nasze postępowanie przez pryzmat własnego myślenia jest bezcelowe. Ten ktoś jest także człowiekiem. Nie jest żadnym bogiem, abyśmy musieli przed nim jakiekolwiek rzeczy udowadniać. W związku z tym, kiedy spotka nas coś przykrego, a w szczególności, gdy dotyczy to problemu urazowego tak ważnego narządu, jakim jest oko, nie szarżujmy i nie dajmy się ponieść błędnym emocjom. Należy wówczas postępować racjonalnie kierując się własnym rozumem. Nie będziemy wtedy narażeni na wiele niepotrzebnych problemów. Jeśli jednak z jakiegoś powodu coś by się stało, realizując własne koncepcje, nie wychodząc z założenia typu co ludzie powiedzą, będziemy mieli tę świadomość, iż to tylko i wyłącznie my, a nie ktoś inny zdecydował o ewentualnych konsekwencjach naszego postępowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here