Jak właściwie dobrać oprawki?

Wybór odpowiednich oprawek to niełatwe zadanie. Ich forma powinna być dopasowana przede wszystkim do kształtu twarzy. Osoby o okrągłej twarzy bardzo dobrze prezentują się w okularach w kocim kształcie, które mają zewnętrzne boki wyciągnięte lekko do góry.
Dobrym wyborem będą również modele kwadratowe, które optycznie wyszczuplą twarz. Z kolei osoby, które posiadają trójkątną i bardzo szczupłą twarz bez obaw mogą pozwolić sobie na oprawki okrągłe, wyraziste, a także druciane. Lekkie druciaki najlepiej sprawdzają się gdy wada wzroku jest niewielka i szkiełka są bardzo cienkie.

Wybór oprawek

Jeżeli chodzi o kolor oprawek to ponadczasowym hitem jest klasyczna czerń, burgund i bursztynowa mozaika. Takie odcienie doskonale pasują do wielu stylizacji.
Osoby, które lubią wyraziste kolory z całą pewnością zdecydują się na oprawki w kolorze intensywnej czerwieni, oprawki z dodatkiem zieleni, fioletu, różu bądź turkusu.
Sporo zwolenników mają także modele ze złotymi zdobieniami, które prezentują się zarówno klasycznie i stylowo. Warto zwrócić uwagę również na zauszniki, gdyż coraz częściej mają one bardzo nietypowy i oryginalny kształt.
Zastanawiając się jak dobrać oprawki na okulary warto zapoznać się z ciekawymi materiałami dostępnymi w kobiecych czasopismach oraz na wielu forach i portalach społecznościowych. W takich materiałach zawarte są wartościowe porady i wskazówki od znanych stylistów.
Warto o radę poprosić także doradcę klienta w renomowanym salonie optycznym. Specjalista zaproponuje najbardziej odpowiednie modele w podanym przedziale cenowym. Dobrym pomysłem jest kupno okularów w czasie sezonowych wyprzedaży, gdyż ponadczasowe modele dostępne są w tym czasie w mocno obniżonych cenach.

Koszty oprawek na okulary

Ceny oprawek mieszczą się w przedziale od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Ostateczny koszt uzależniony jest od wielu czynników, między innymi wybranego producenta, zaawansowania wady oraz kolekcji, z jakiej pochodzą wybrane oprawki.
Często w popularnych salonach organizowane są atrakcyjne akcje rabatowe oraz promocje.
Do okularów należy zakupić również odpowiednie etui, które pozwoli na ich bezpieczne przechowywanie. Często etui jest dodawane gratis do zakupionych okularów.
Kolor oprawek powinien być również dobrze dopasowany do koloru cery, aby doskonale współgrać. Idealnie dopasowane oprawki są świetną ozdobą.
Każdy zakupiony model objęty jest wielomiesięczną gwarancją na wypadek uszkodzenia. Przez ten okres wszelkie naprawy wykonywane są w salonie optycznym bez dodatkowych opłat.

Redakcja chronswojwzrok.pl