TENA wkładki na nietrzymanie moczu – kiedy je stosować i jakie wybrać?

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która – nawet jeśli nie jest w dużym stopniu nasilona – może utrudnić życie. Zaplamiona, wilgotna bielizna i nieprzyjemny zapach może być powodem frustracji i narastających obaw przed kompromitacją podczas codziennych aktywności. Tymczasem jest na to bardzo proste rozwiązanie – wkładki na nietrzymanie moczu TENA. Są one dyskretne, skutecznie chronią przed wilgocią i nieładnym zapachem, co znacznie podnosi komfort psychiczny. Podpowiadamy, jakie TENA wkładki na nietrzymanie moczu wybrać.

TENA wkładki na nietrzymanie moczu – kiedy je stosować?

TENA wkładki na nietrzymanie moczu są odpowiednie przy kropelkowym i lekkim nietrzymaniu moczu. Przy średnim nietrzymaniu moczu lepiej jest wybrać inny rodzaj zabezpieczenia, z bardziej chłonnym wkładem, na przykład majtki chłonne.

TENA wkładki na nietrzymanie moczu dobrze jest stosować nawet przy bardzo niewielkim, kropelkowym nietrzymaniu moczu. Pomagają utrzymać skórę czystą i suchą, zapewniają też długotrwałe uczucie świeżości. Są cieńsze od podpasek, więc zapewniają maksymalną dyskrecję, a przy tym skuteczną ochronę. Chronią bieliznę przed poplamieniem, a jej właścicielka może być całkiem spokojna, że otoczenie nie zauważy jej dolegliwości i nie wyczuje nieprzyjemnej woni.

TENA wkładki na nietrzymanie moczu – jakie wybrać?

TENA wkładki na nietrzymanie moczu  mają kilka rodzajów, głównie w zależności od tego, jak chłonny mają wkład. Dobieramy je odpowiednio dla stopnia nietrzymania moczu. Wkładki TENA „Super Light” i „Light” są bardzo cienkie i właściwie niewidoczne, nawet pod bielizną. Są przeznaczone dla osób z kropelkowym nietrzymaniem moczu, nie sprawdzą się natomiast przy nieco bardziej nasilonym wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Wkładki TENA „Medium” mają większy stopnień chłonności, zaś najbardziej chłonne są wkładki TENA „Maxi”/ „Super”.

Wkładki z wyższym stopniem chłonności można nosić dłużej. Sprawdzą się w podróży czy innej  sytuacji, kiedy nie ma możliwości częstej ich wymiany. Cienkie wkładki sprawdzą się natomiast w sytuacjach, gdy ważne jest, by zabezpieczenie w żaden sposób nie było widoczne pod bielizną. Można wówczas także wybrać majtki chłonne, które od zwykłej bielizny różnią się jedynie wkładem chłonnym.

TENA wkładki na nietrzymanie moczu dla mężczyzn

TENA wkładki na nietrzymanie moczu mogą być stosowane także przez mężczyzn. Dla panów należy wybrać produkt z oznaczeniem „Men”. Taki produkt ma odpowiedni kształt dopasowany do męskiej fizjologii. Jak wszystkie wkładki TENA także te dla mężczyzn mają system zabezpieczający przed przykrym zapachem.

TENA wkładki na nietrzymanie moczu czy podpaski?

TENA wkładki na nietrzymanie moczu od podpasek różnią się grubością oraz stopniem chłonności. Lepiej sprawdzą na noc czy na długą podróż. Na noc można także wybrać wkładki na nietrzymanie moczu TENA „Night”. Zarówno podpaski, jak i wkładki TENA dostępne są w wersji „Wings”, czyli ze skrzydełkami chroniącymi brzegi bielizny.

Redakcja chronswojwzrok.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.