Jak wybrać prawidłowe okulary przeciwsłoneczne?

Przez okulary z powłoką polaryzacyjną widzimy świat w prawdziwych barwach. Co więcej, zwiększają one wyrazistość obiektów, na które patrzymy. Tego typu okulary zazwyczaj są polecane do prowadzenia samochodu, gdy kierowca obawia się niewyraźnego widzenia lub oślepienia słońcem. Dlaczego nie poprawić sobie komfortu widzenia okularami z polaryzacją na co dzień? Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV i polaryzacją zwiększają komfort widzenia w każdych warunkach.

Kolorowe soczewki w okularach przeciwsłonecznych z filtrem UV

Brązowe, szare, czarne, niebieskie lub różowe – możemy zdecydować się na różne kolory soczewek przeciwsłonecznych. Soczewki szare i brązowe to najbardziej popularne rodzaje soczewek, w jakie są wyposażone okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV, ponieważ sprawdzają się dla różnych rodzajów oczu. Mają wiele zalet, min nie potęgują problemów ze wzrokiem, są uniwersalne i odpowiednie na każdą porę dnia, a także na różne natężenie światła słonecznego. Warto dopasować okulary w taki sposób, aby Twój wzrok mógł odpoczywać, a patrzenie przez okulary relaksowało i nie powodowało dyskomfortu. Oprawki powinny mieć kształt dopasowany do rysów twarzy, odpowiednie przyciemnienie soczewek do natężenia światła słonecznego, a wielkość okularów zapewniać komfortowe noszenie.

Damskie okulary przeciwsłoneczne dobrej jakości

W ofercie sklepu internetowego Polski optyk znajdziemy damskie okulary przeciwsłoneczne dobrej jakości znanych marek, takich jak  Ray-Ban, Brendel, Vogue Eyewear, Davidoff Eyewear, Morgan, Solano i wielu innych. Profesjonalni optycy przestrzegają przed noszeniem okularów przeciwsłonecznych słabej jakości, ponieważ może to mieć negatywne skutki dla ostrości wzroku i zdrowia oczu przy dłuższym noszeniu. Tanie okulary przeważnie mają tylko zaciemnione soczewki i są znacznie niższej jakości niż okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. Dodatkowo plastikowe soczewki są na tyle złej jakości, że łatwo je zarysować, wypadają z oprawek i łatwo ulegają zniszczeniu. Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne z filtrem to inwestycja w zdrowe oczy. Okulary przeciwsłoneczne dobrej jakości powinny chronić przed promieniami UVA i UVB, które mają one szkodliwy wpływ na stan skóry, włosów i zdrowie oczu.

Męskie okulary przeciwsłoneczne

Okulary, które mają skutecznie chronić przed słońcem, warto wybierać równie starannie, jak soczewki korekcyjne. Jeżeli wybierzemy okulary przeciwsłoneczne wysokiej jakości, będą nam służyły przez długi czas. Dobrze dopasowane oprawki i odpowiednie przyciemnione soczewki sprawią, że noszenie okularów będzie komfortowe. Nie powinny się zsuwać, ani uciskać i zapewnią prawidłowy kąt patrzenia. Okulary przeciwsłoneczne powinny chronić przed negatywnym wpływem promieniowania UV, zapobiegając ryzyku zapalenia spojówek, stanów chorobowych rogówki, a nawet zaćmy i innych poważnych chorób wzroku. Dlatego lepiej omijać tanie, przypadkowe okulary z przyciemnionymi soczewkami z plastiku.

Redakcja chronswojwzrok.pl