Oftalmoskopy pośrednie HEINE

Retinopatia wcześniaków to choroba degradująca narząd wzroku, która występuje w wyniku niedojrzałości siatkówki, spowodowanej przedwczesnym porodem. Najlepszym, co można zrobić dla dziecka, aby oszczędzić mu tej choroby, jest odpowiednio wcześnie wykonana diagnostyka noworodków pod kątem okulistycznym. Im wcześniej dostrzeże się zmiany retinopatyczne, tym większe szansa na spowolnienie postępu choroby. Wykorzystuje się do tego specjalistyczne oftalmoskopy pośrednie, w które wyposażony jest każdy gabinet okulistyczny.

Czym jest oftalmoskop pośredni?

Oftalmoskopy pośrednie HEINE (które są dostępne np. tu https://www.plusultra.pl/oftalmoskopy-posrednie to urządzenia diagnostyczne, które zamontowane są bezpośrednio na specjalnym kasku lub ramie zakładanej na głowę pacjenta. Wykorzystując je, okulista może przeprowadzić tak zwane badanie dna oka metodą wziernikowania pośredniego. Robi się to w obrazie odwróconym, co jest szczególnie przydatne w przypadku diagnostyki noworodków. W przypadku badań na małych dzieciach i noworodkach bardzo istotne są warunki ich przeprowadzenia — to znaczy, uchwycenie odpowiedniego obrazu pozwalającego na dokładne określenie stanu dna oka w czasie, gdy dziecko jest nieruchome, nie płacze i nie mruży oczy. Należy to zrobić możliwie jak najszybciej, a więc czas obserwacji tego, co dzieje się na dnie oka trwa dosłownie sekundy, w przypadku małych, niecierpliwych pacjentów. To znaczy, że wykorzystywany do badań sprzęt musi być naprawdę zaawansowany.

Dlaczego warto wybrać produkty HEINE?

Marka HEINE Optotechnik to uznany niemiecki producent sprzętu okulistycznego, oferowanego placówkom medycznym, szpitalom i gabinetom okulistycznym oraz optycznym. Oftalmoskopy pośrednie HEINE to tylko część bogatego asortymentu tej firmy, uznanego przez specjalistów okulistów, optyków i optometryków na całym świecie. Urządzając swój gabinet okulistyczny lub jakąkolwiek inną placówkę, w której sporą rolę będzie odgrywała diagnostyka wzroku, należy wybierać najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które dzięki wysokiemu stopniowi zaawansowania potrafią wychwycić nawet najmniejsze zmiany w obrębie narządu wzroku.

Diagnostyka wzroku od narodzin – dlaczego to takie ważne?

Wzrok jest zmysłem, który przez całe życie jest mocno eksploatowany i szalenie potrzebny. Na skutek działania różnych czynników zewnętrznych może on stopniowo ulegać pogorszeniu. Sytuacja jest tym trudniejsza, gdy na skutek przedwczesnego urodzenia, wad genetycznych lub innych problemów zdrowotnych wzrok jest pogorszony już na starcie życia. Wczesna diagnostyka umożliwia podjęcie odpowiedniego i jak najskuteczniejszego leczenia!

Artykuł sponsorowany

Redakcja chronswojwzrok.pl