Czym jest blefaroplastyka? Opis zabiegu, wskazania i efekty

Zabieg określany jako blefaroplastyka jest obecnie jedną z często prowadzonych procedur chirurgicznych w gabinetach chirurgii plastycznej. Na czym dokładnie polega blefaroplastyka? Jakie są wskazania do jej wykonania? Jakie efekty może ona zaoferować?

Co to jest blefaroplastyka?

Plastyka powiek, znana również jako blefaroplastyka, to kosmetyczna procedura chirurgiczna zalecana osobom, u których występuje nadmiar skóry albo tłuszczu w rejonie górnej lub dolnej powieki.

Tego rodzaju zabieg wykonuje się w prywatnych gabinetach i klinikach prowadzących procedury z zakresu chirurgii plastycznej.

Dla kogo przeznaczona jest blefaroplastyka?

Zabieg jest najczęściej wykonywany u osób, u których doszło do obwisłych lub opadających powiek, obrzęków, worków pod oczami lub drobnych linii i zmarszczek wokół oczu. W efekcie oczy mogą wyglądać na zmęczone, postarzałe, a nawet problemy te mogą pogorszyć ich wzrok.

Plastyka może być wykonana u większości osób, ponieważ jest ona zabiegiem uznawanym za bezpieczny u osób o dobrym stanie zdrowia. 

Należy jednak pamiętać o tym, aby przed procedurą omówić swoją historię medyczną i wszelkie obawy z chirurgiem plastycznym. Będzie mógł on wskazać na potencjalne efekty tego typu procedury, omówić jej przebieg oraz wyeliminować przeciwwskazania.

Gdzie można wykonać zabieg blefaroplastyki?

Aktualnie tego rodzaju zabieg jest popularny i dostępny w wielu klinikach i gabinetach chirurgii plastycznej.

Jeśli chodzi o zabieg taki jak blefaroplastyka Kraków to jedno z tych miast, w którym jest on dostępny. Warto zdecydować się na zabieg w sprawdzonej, rekomendowanej placówce, która ma duże doświadczenie w jego prowadzeniu.

Więcej informacji dotyczących placówek i cenników zabiegów plastyki powiek można znaleźć na ich stronach internetowych.

Jakie są efekty blefaroplastyki?

Efekty plastyki powiek lub operacji powiek mogą się różnić w zależności od anatomii danej osoby, jej problemów z wyglądem okolicy oczu oraz wybranej metody zabiegowej. Niektóre z efektów plastyki powiek obejmują:

  • Młodzieńczy wygląd oczy i twarzy – dzięki temu, że plastyka powiek potrafi usunąć nadmiar skóry i tłuszczu z górnej lub dolnej powieki, pozwala na uzyskanie lepszego wyglądu oczy i twarzy, dlatego bardzo dobrze sprawdza się jako metoda odmładzająca.
  • Lepsze widzenie – u niektórych osób opadające powieki mogą upośledzać widzenie. Dzięki temu, że blefaroplastyka może usunąć nadmiar tkanki, poprawia ona także pole widzenia.
  • Redukcja drobnych linii i zmarszczek – zabieg ten może również zmniejszyć widoczność oznak starzenia pojawiających się wokół oczu, co może dodatkowo poprawić wygląd twarzy i sprawić, że będzie ona wyglądała młodziej.

Warto wskazać, że efekty plastyki powiek są długotrwałe, dlatego też mogą być one widoczne na długi czas. Warto jednak pamiętać o tym, że czynniki takie jak starzenie się i ekspozycja na słońce mogą wpływać na trwałość uzyskanych wyników. Najlepiej zatem chronić okolicę oczu przed słońcem i stosować dobre kosmetyki, by utrzymać efekty na długi czas.

Redakcja chronswojwzrok.pl