Powiększanie ust w teorii i praktyce

Trudno o usta bardziej kobiece niż te, które są pełne i kształtne. Zwykle nie są to ich naturalne atrybuty, odpowiedni makijaż może jednak dość skutecznie optycznie powiększyć wargi. Nie brakuje jednak kobiet uważających, że takie rozwiązanie nie jest wystarczające. Panie, które szukają rozwiązania o bardziej spektakularnych rezultatach, powinny zdecydować się na zabiegowe powiększanie ust. Dziś nie wiąże się już ono z ryzykiem trwałego pogorszenia ich wyglądu. Sam zabieg nie należy też do bardzo drogich.

Na co można liczyć, decydując się na powiększanie ust?


Dziś mamy do czynienia z co najmniej kilkoma różnymi zabiegami pozwalającymi na powiększenie ust. Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być więc to, że każdy z nich przynosi nieco inne rezultaty. Mówiąc o wskazaniach do ich wykonania niemal zawsze wspomina się jednak zarówno o zbyt wąskich wargach, jak i dysproporcjach pomiędzy nimi. Zabiegi powiększania ust skutecznie usuwają asymetrię w budowie jednej z warg, są też w stanie likwidować oznaki odwodnienia takie, jak choćby utrata jędrności. Ich ogromną zaletą jest też to, że odbudowują czerwień wargową i ożywiają usta. Korekta wyglądu jest dziś przy tym na tyle subtelna, że nie trzeba obawiać się nieprzyjemnego wrażenia sztuczności.

Sprawdzone sposoby powiększania ust


Kolejne sposoby na powiększanie ust różnią się między sobą przede wszystkim rodzajem substancji, która jest używana w trakcie jej wcielania w życie. Niektóre kliniki specjalizują się w tylko jednej metodzie poprawy wyglądu ust. Znacznie popularniejsze jest jednak dążenie do tego, aby móc zaproponować co najmniej kilka różnych zabiegów. Dzięki temu można dobrać metodę do indywidualnych potrzeb pacjentek starając się nadać wargom nie tylko piękny, ale przede wszystkim – naturalny wygląd.

Najczęściej wykorzystywaną metodą jest wypełnianie ust kwasem hialuronowym, nie jest to jednak jedyny zabieg, nad którego wdrożeniem warto się zastanowić. Dużą popularnością cieszy się także użycie tkanki tłuszczowej pacjenta, a także odmładzanie czerwieni wargowej dzięki wykorzystaniu możliwości lasera. Popularne jest także modelowanie skóry wokół ust – zabieg delikatny i nieinwazyjny. Ocena tego, która metoda będzie najskuteczniejsza, zwykle jest podejmowana podczas poprzedzającego zabieg spotkania z lekarzem. W czasie jego trwania lekarz ustala też, czy nie ma mowy o przeciwwskazaniach do powiększania ust. Tak on, jak i pacjentka dyskutują też o oczekiwaniach wobec zabiegu, jego rezultatach, a także o postępowaniu tuż po zabiegu i ewentualnych ograniczeniach z nim związanych.

Redakcja chronswojwzrok.pl