Jaki krem pod oczy wybrać?

0
190

Skóra pod oczami jest bardzo wymagająca ponieważ jest cienka, często zasiniona i sucha. W drogeriach mamy bardzo duży wybór, ale jaki krem pod oczy jest najlepszy dla Ciebie?

Kondycja okolicy oka

Zastanawiając się jaki krem pod oczy wybrać, musimy zwrócić uwagę w jakiej kondycji jest okolica oka. Jeśli mamy tendencję do zasinień, doskonałym wyborem będą kremy mocno rozjaśniające z wyższym stężeniem witaminy C. Natomiast jeśli okolica pod oczami jest z widocznymi zmarszczkami, wtedy głównym składnikiem kremu, powinien być kwas hialuronowy, który doskonałe wiąże wodę w naskórku. Przy skórze wiotkiej, łuszczącej się egzamin zdadzą produkty na bazie wszelkich naturalnych olejków. Dlatego też, ważne jest aby przy wyborze odpowiedniego kremu kierować się kondycją naszej skóry. W doborze odpowiedniego kremu, pomogą nam również konsultantki w drogerii, które w dużej mierze są kosmetologami bądź skończyły kursy kosmetyczne i mają specjalistyczną wiedzę na temat aktywnych składników zawartych w preparatach kosmetycznych. Zadając sobie pytanie, jaki krem pod oczy wybrać, nie możemy kierować się wyłącznie ceną. Kosmetyki, które kosztują grosze, mogą lepiej na nas działać, niż kremy z półki premium. Najważniejsza jest systematyczność w stosowaniu, testowanie i porównywanie efektów z innymi kremami. Po kilku miesiącach obserwacji skóry, będziemy dokładnie wiedzieć, który krem pod oczy działał na nas najlepiej.

Alergia na kosmetyki

Nie można również zapominać, o powszechnej alergii na kosmetyki. Alergicy, którzy decydują jaki krem pod oczy wybrać, powinni kierować się przy wyborze krótkim składem, a także wykluczyć naturalne wyciągi roślinne. Niestety, powszechnie popularny aloes wykazuje bardzo silne reakcje alergiczne. Na szczęście, nie u wszystkich, ale alergicy powinni być czujni. Jaki krem pod oczy wybrać? Na pewno, ważne jest aby zapach był delikatny, konsystencja gęsta, łatwo się rozprowadzał i działał na okolicę oka kojąco. Idealny krem pod oczy to taki, który nie jest drogi, nie wykazuje reakcji alergicznej, działa nawilżająco – odżywczo oraz jest ładnie opakowany (najlepiej szklany, ciemny słoiczek). W sieci, przy szukaniu odpowiedzi: “ jaki krem pod oczy wybrać” natkniemy się na setki podpowiedzi. Jednakże dla każdego z nas idealny krem to wyłącznie indywidualny wybór. Nie ma idealnego preparatu na wszystko. Zimą, powinniśmy stosować tłuste, bardziej odżywcze kremy, latem preparaty powinny być nawilżające z zawartym filtrem UV, który doskonale będzie chronił okolicę oka przed silnym słońcem czy solarium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here