Jak zapobiegać niedoborom w organizmie u osób starszych?

Z każdym rokiem organizm człowieka jest coraz starszy. U osób w podeszłym wieku mogą pojawić się deficyty substancji odżywczych, zmniejszone poziomy hormonów oraz inne nieprawidłowości, które skutkować będą gorszym samopoczuciem lub nie najlepszym stanem zdrowia. Co można zrobić? Po pierwsze, warto regularnie odwiedzać lekarza. Monitoring stanu zdrowia, przy pomocy badań profilaktycznych, pomaga wykryć problemy na czas. Można także korzystać z produktów dostępnych w aptekach (tę decyzję również warto skonsultować z lekarzem), które przyczyniają się do uzupełnienia niedoborów pojawiających się w organizmach osób w podeszłym wieku. Przykładem takiego produktu może być Biosteron. Jego regularne stosowanie pozwala wyrównać poziom hormonu DHEA.

O czym pamiętać stosując preparaty lecznicze w podeszłym wieku?

Na pierwszym miejscu należy postawić wspomnianą wcześniej konsultację lekarską. Jeżeli nie jesteś pewien, czy z Twoim organizmem jest wszystko w porządku, nie czujesz się najlepiej i zaczyna Ci doskwierać coraz więcej dolegliwości, to wybierz się na badania. Zanim sięgniesz po wybrany preparat, zapoznaj się także z informacjami zawartymi na ulotce. Taką ulotkę posiada też oczywiście Biosteron. Można się z niej dowiedzieć m.in. tego, że jest to produkt przeznaczony do stosowania przez osoby starsze. Zniwelowanie niedoborów hormonu DHEA może być konieczne zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Producent podaje także konkretne zalecenia dotyczące częstotliwości zażywania. Zaleca, że optymalne dawkowanie to raz w ciągu dnia, najlepiej w porze porannej, wraz ze spożywanym posiłkiem. Wielkość dawki powinna zostać określona przez lekarza, jednak przyjmuje się, że dla kobiet maksymalna dawka to 25 mg, a w przypadku mężczyzn jest to 50 mg. Każdy powinien także sprawdzić możliwe interakcje z innymi lekami – takie informacje również zostały podane na ulotce.

Co może się stać, jeżeli w organizmie będzie za mało hormonu DEHA?

Jeżeli w organizmie osoby starszej dojdzie do znacznego obniżenia poziomu hormonu DEHA, to sytuacja taka może wywołać poważne skutki. Jej wynikiem może być nasilenie objawów związanych z postępującym procesem starzenia. Wśród niektórych objawów wymienić można między innymi przyrost masy ciała, problemy ze snem, słabszą odporność organizmu na zakażenia wirusowe i grzybicze. Biosteron to preparat, którego celem jest uzupełnianie DEHA, aby nie dochodziło do niedoborów tego hormonu u osób w podeszłym wieku. Produkt dostępny jest w aptekach – stacjonarnych oraz internetowych.

Redakcja chronswojwzrok.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *