Jak wygląda i po co jest zdrowa dieta?

O zdrowym odżywianiu można przeczytać w wielu artykułach w prasie oraz internecie. Zachęcają do niej także dietetycy występujący w programach telewizyjnych. Jak zatem powinna wyglądać zdrowa dieta, aby przyniosła oczekiwane efekty (np. w postaci smukłej sylwetki)?

Przede wszystkim musi być ona odpowiednio zbilansowana. W składzie takiej diety nie może więc zabraknąć zarówno mięs czy ryb, jak i warzyw oraz owoców. Nasiona i różne produkty pełnoziarniste także zdadzą swój egzamin. Jedynym przeciwwskazaniem do ich spożywania będzie poważna alergia pokarmowa. Ale nawet wtedy jest możliwość zamiany wspomnianych produktów na inne, zawierając w sobie również szereg wartości odżywczych. Należy oczywiście pamiętać, aby jedzone każdego dnia potrawy były zawsze urozmaicone. I oczywiście bogate w minerały oraz witaminy. Nie bez znaczenia będzie także indywidualne podejście. Trzeba bowiem dokładnie poznać swoje zapotrzebowanie na kalorie (ich odpowiednią ilość, która w zupełności wystarczy w trakcie całego dnia i nocy). Na to wpływ będzie mieć nasza praca i zawód, jaki wykonujemy.

Jedno jest pewne na sto procent. Zdrowa dieta przynosi wiele korzyści i poprawia samopoczucie. Głównym jej zadaniem jest dostarczenie organizmowi składników odżywczych. I co więcej – zapewnienie mu idealnej kondycji (zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej). Bez zbilansowanych, odpowiednio skomponowanych posiłków nie tylko zaczniemy sporo przybierać na wadzę i chorować, ale także będziemy narzekać na ból głowy i ogólne rozdrażnienie.

dietanadzis.pl

Redakcja chronswojwzrok.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *