Jak alkohol wpływa na wzrok?

0
312

Alkohol, to niedzisiejszy wynalazek, lecz używka znana od tysięcy lat. Zmieniały się tylko rodzaje napojów alkoholowych i liczba procentów. Dawniej napoje takie zawierały niewielki procent alkoholu. Dziś mamy różne trunki. Są pomiędzy nimi niskoprocentowe, jak i wysokoprocentowe alkohole. Alkohol pity w umiarze i w szczególnych okolicznościach nie jest szkodliwy. A nawet wprost przeciwnie, bo niewielka ilość alkoholu spożyta od czasu do czasu wpływa dodatnio na zdrowie człowieka, gdyż rozgrzewa organizm, poprawia trawienie i krążenie krwi, pobudza. Lecz spożywany w dużych ilościach jest zabójczy dla organizmu.

Wiele osób pragnie wiedzieć, czy ma związek alkohol a wzrok?

Po pierwsze mówiąc żartobliwie alkohol wpływa na wzrok, bo ten kto go nadużywa nie widzi pieniędzy, gdyż wszystkie traci na alkohol i wpada w uzależnienie. Lecz mówiąc poważnie alkohol spożywany często i w dużych ilościach uszkadza wzrok i wszystkie organy w ciele człowieka, a najbardziej wątrobę i wówczas dochodzi do marskości wątroby. Działa on również bardzo silnie na mózg i cały układ nerwowy. Częste spożywanie tej używki rujnuje mózg i doprowadza do tragedii osobistej, rodzinnej i społecznej. Alkoholizm jest niechlubną wadą naszego narodu. Badania dowodzą, że w naszym kraju każdego roku spożywa się 10 litrów alkoholu na osobę. Polacy nie piją więcej niż inne narody, lecz pijaństwo jest widoczne na polskich ulicach. Społeczeństwa innych krajów spożywają o wiele więcej alkoholu, lecz nigdzie nie widać ludzi pijanych. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że Polacy spożywają dużo alkoholu na raz i niemalże od razu tracą kontrolę nad swoim ciałem i umysłem. Natomiast ludność innych krajów, gdzie nie widać na ulicach pijaństwa spożywanie alkoholu rozkłada w czasie.

Co można więcej powiedzieć o alkoholu?

Alkohol jest najpowszechniejszą używką na świecie. Można go podzielić na wina, piwa i alkohole spirytusowe. Napoje alkoholowe są kaloryczne, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę. W 100 g. alkoholu znajduje się niemalże 300 kalorii. Także nie jest wskazane nadużywanie piwa lub wina, gdy chcemy być szczupli. Nie mówiąc o wysokoprocentowym alkoholu, który sieje spustoszenie w organizmie i w rodzinie. Polskie rodzin nad wyraz cierpią z powodu alkoholizmu któregoś z członków rodziny lub nawet kilku członków najbliższej rodziny. Najbardziej poszkodowane są dzieci, u których alkoholizm rodziców odbija się na całym ich dorosłym życiu. Osoby takie niejednokrotnie w dorosłości miewają problemy z poczuciem własne wartości i z nieprzystosowaniem społecznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here