Dlaczego warto wykorzystać w aranżacji wnętrz sztuczne storczyki?

W aranżacji wnętrz bardzo chętnie wykorzystywane są rośliny doniczkowe. Niestety wyjątkowo często zdarza się, że pielęgnacja roślin doniczkowych jest trudniejsza niż zakładaliśmy. Do tego dochodzą jeszcze niekorzystne warunki. Efekt jest taki, że piękna roślina zamiera. Jest jednak sposób na to, aby cieszyć się pięknymi roślinami. W aranżacji wnętrz coraz częściej wykorzystuje się sztuczne rośliny. Do tych, które zasługują na szczególną uwagę zalicza się storczyki sztuczne.

Jakie zalety mają storczyki sztuczne?

Sztuczne kwiaty, które dostępne były w sprzedaży kilkanaście lat temu wykonane były z kiepskiej jakości tworzywa sztucznego. Nikt nie miał wątpliwości, że są one sztuczne. Storczyki sztuczne i inne sztuczne rośliny, które można kupić obecnie wykonane są niezwykle starannie. Bardzo często na pierwszy rzut oka storczyki sztuczne wyglądają jak prawdziwe. Mają one przy tym mnóstwo zalet. Oto te najważniejsze:

●     nie trzeba ich podlewać oraz nawozić;

●     nie wydzielają żadnych trujących i toksycznych substancji, co jest szczególnie ważne, kiedy ma się małe dzieci, psy i koty;

●     można je przestawiać, obracać, przenosić, a nie spadnie im nawet jeden pączek;

●     nie wymagają słońca czy wilgotnego powietrza. Można ustawić je w każdym pomieszczeniu. Świetnie zniosą nawet kuchenne opary.

Na zakup sztucznego storczyka śmiało mogą zdecydować się osoby, które nie mogą poświęcić zbyt wiele czasu na pielęgnację żywych roślin. To doskonała propozycja dla zapominalskich czy często podróżujących osób.

Jak dbać o sztucznego storczyka?

Storczyki sztuczne nie wymagają podlewania, nie trzeba ich też przesadzać czy stosować specjalną odżywkę, która sprawi, że będą obficie kwitły. Nie znaczy to jednak, że nie wymagają one z naszej strony żadnej troski Podobnie jak na meble i innych dekoracyjnych drobiazgach,na storczykach będzie się zbierał kurz. A to oznacza, że musimy znaleźć trochę czasu, aby wytrzeć kurz z liści, kwiatów i sztucznej ziemi, w której „rośnie” nasz sztuczny storczyk.

Jakie storczyki sztuczne można kupić?

Storczyki sztuczne wyglądają idealnie. Ich kwiaty zostały odwzorowane w doskonały wręcz sposób z troską o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Dzięki temu nie można ich odróżnić od tych prawdziwych. Dopiero, gdy dotkniemy kwiatostan czy liść przekonujemy się, że storczyk jest sztuczny. Wśród proponowanych na rynku sztucznych storczyków każdy może znaleźć roślinę, która najlepiej wpisze się w jego upodobania kolorystyczne. W sprzedaży dostępne są storczyki sztuczne w kolorze białym, różowym oraz fioletowym. Wszystkie zostały „posadzone” w efektownych doniczkach. Wykonano je wykorzystując najlepszej jakości materiały.

Storczyki sztuczne to jedne z najchętniej kupowanych sztucznych roślin. Można wykorzystać je w aranżacji zarówno wnętrz mieszkalnych, jak i biur, urzędów czy hoteli. Sztuczne storczyki sprawdzą się nawet w pomieszczeniach, w których nie ma dostępu naturalnego światła.

Redakcja chronswojwzrok.pl