Chodzenie w butach na koturnie nie jest proste

Jeśli na co dzień chodzicie w obuwiu na płaskiej podeszwie, nie jest łatwo w jednej chwili zmienić przyzwyczajenia i przemóc odmienne napięcie mięśni podczas chodzenia w butach na wysokim obcasie.

Chodzenie w butach na koturnie

Buty na koturnie mogą być obuwiem na specjalną okazję. Jednak nic tak nie działa pozytywnie na codzienne wydłużanie nóg jak chodzenie na palcach.

W wyborze odpowiedniego obuwia może wam pomóc niejeden sklep internetowy z butami.

Buty z podniesioną piętą dodają każdej kreacji seksownie pikantnych akcentów.

Jednak chodzenie w takim obuwiu nie jest łatwe. Trzeba nabrać nowych przyzwyczajeń. I zwalczyć początkowy ból mięśni, które muszą się przyzwyczaić do odmiennego rodzaju pracy.

Wszystkie panie, które dotychczas na co dzień używały butów sportowych lub czółenek na płaskiej podeszwie powinny zastosować buty przejściowe. To znaczy obuwie o pośredniej wysokości do docelowej.

Niższa koturna

Jeśli zamierzacie nosić ośmio, dziesięcio lub dwunastocentymetrowe obcasy powinnyście na początek zastosować buty o 5 – 6 cm koturnie. Buty powinny być stabilne, tak by nie nabawić się kontuzji. Bez trudności można przetestować nowe buty na koturnie, stojąc na jednej nodze i próbując utrzymać równowagę. Jeśli przychodzi to z łatwością, buty już są wasze.

Nie trzeba oczywiście przypominać, że buty, które obciążają bardzo przednią część stopy, powinny mieć idealnie dopasowany rozmiar.

Także materiał gra dużą rolę. Buty, które mają wywierać oszałamiające wrażenie, powinny być wykonane z najlepszych materiałów.

Na koniec uwaga z zakresu estetyki i proporcji. Należy pamiętać, że duże rozmiary butów wyglądają dobrze z bardzo wysokimi obcasami. Dlatego im stopa mniejsza, tym niższy powinien być obcas w bucie.

Zobacz więcej podobnych artykułów na ciuchy-wyprzedaz.pl

Redakcja chronswojwzrok.pl